facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 1200 odbędzie się koncert Olivera Palmera – niesłyszącego tenora oraz zbiórka charytatywna na aparat słuchowy dla niego. Dzisiaj także po sumie mieszkańcy Janowa zabiorą do siebie obraz Matki Bożej Karczewskiej, który rozpocznie peregrynację w tej wiosce.
  2. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej szczególnie w tym miesiącu. Na różańcu modlimy się codziennie o godz. 1730 oraz w niedzielę przed sumą ok. 1130.
  3. Dzisiaj zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
  4. W minionym tygodniu odbywały się przy naszej świątyni prace badawcze archeologiczne dotyczące fundamentów kościoła, badania wilgotności ścian, głębokości poziomu wód gruntowych itd. Te prace jeszcze trwają i są niezbędne do złożenia wniosku na projekt izolacji murów kościoła. W międzyczasie został zabrany do renowacji obraz Andriollego Złożenie Pana Jezusa do grobu.
  5. Składamy podziękowanie za bezimienną ofiarę na kościół oraz za ofiarę dla parafii od mieszkańców Brzezinki, przekazali 1980 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. W czwartek 13 października po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja fatimska wokół naszej świątyni.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny dzień papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołem odbywać się będzie dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – chodzi o pomoc dla zdolnej i niezamożnej młodzieży na stypendia.
  8. Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych: Koncert Piosenki Międzywojennej - 23 października, w niedzielę o godz. 19 w Urzędzie Miasta i Gminy Karczew. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc od dziś są rozprowadzane bezpłatne wejściówki w zakrystii. Od jutra bezpłatne wejściówki można odebrać w Urzędzie oraz Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.