facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 1600 odbędzie się Msza święta dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  2. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej szczególnie w tym miesiącu. Na różańcu modlimy się codziennie o godz. 1730 oraz w niedzielę przed sumą.
  3. W ramach Nowenny Pompejańskiej jutro w naszej świątyni pragniemy modlić się w intencji naszej diecezji w 30. rocznicę jej powstania. Pragniemy zawierzyć Matce Bożej wszystkie parafie, ośrodki duszpasterskie, pasterzy, kapłanów, domy i zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny. W ciągu dnia odmówimy trzy części różańca świętego podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszach świętych o godz. 700 i 800 oraz o godz. 1730.
  4. Od 19 do 27 października w naszym kościele po różańcu będzie odmawiana nowenna o beatyfikację Sł. B. Rozalii Celakówny oraz w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, o uszanowanie godności kapłańskiej, a także o przywrócenie niesłusznie odebranej. Teksty modlitwy nowenny są wyłożone na stoliku.
  5. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do grabienia liści wokół naszego kościoła. Możemy zabrać ze sobą grabie. Prace rozpoczniemy o 1000.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 1030 będziemy modlić się w intencji ks. Łukasza z racji jego imienin. Tego dnia zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600, natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje.
  7. Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzali znicze.
  8. Chcemy w naszej parafii założyć grupę osób, które codziennie będą się modlić za dusze w czyśćcu cierpiące i za umierających grzeszników. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się zasadami grupy - można je znaleźć na kartkach wyłożonych na stoliku. Od przyszłej niedzieli będą zapisy do grupy.