facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Nadal zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 1730 oraz w niedzielę przed sumą.
  2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1030 będziemy modlić się w intencji ks. Łukasza z racji jego imienin. Dzisiaj także zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
  3. Jutro od godz. 1700 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy naszej świątyni, grabiąc liście i sprzątając teren przykościelny. Bóg zapłać za wykonaną pracę ministrantom, dzieciom i dorosłym.
  5. U ministrantów i w zakrystii można nabyć znicze, flagi i książki o tematyce dusz w czyśćcu cierpiących i o św. Michale Archaniele. Ofiary z kiermaszu zasilą fundusz ministrancki.
  6. Zachęcamy do zapisywania się do Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących i umierających grzeszników. Zapisy w zakrystii. Z regułami Bractwa można się zapoznać na kartkach, które są wyłożone na stoliku. O potrzebie i korzyściach płynących z modlitwy za dusze czyśćcowe można dowiedzieć się z książek rozprowadzanych przez ministrantów.
  7. Zachęcamy do porządkowania grobów naszych bliskich na cmentarzu. Prosimy szczególnie, aby śmieci były segregowane i składane w wyznaczonych miejscach. Zwracajmy uwagę na istotę dnia wspomnienia zmarłych i spieszmy z pomocą modlitewną tym, którzy od nas odeszli. Od jutra będzie można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominkowej. Przyjmujemy wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 1030 zapraszamy szczególnie uczniów klas 4 przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem odbywać się będzie dobrowolna zbiórka ofiar na Hospicjum Domowe „Empatia”.