facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy świętej przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar na Hospicjum Domowe „Empatia”.
 2. Ministranci rozprowadzają znicze, flagi i książki o życiu wiecznym.
 3. Jutro od godz. 1700 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Zachęcamy do porządkowania grobów naszych bliskich na cmentarzu. Prosimy, aby śmieci były segregowane i składane w wyznaczonych miejscach. Zwracajmy uwagę na istotę dnia wspomnienia zmarłych i spieszmy z pomocą modlitewną tym, którzy od nas odeszli. Od 1 do 8 listopada będziemy mogli uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Przyjmujemy też na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe. W tym miejscu dziękujemy też Panu Krzysztofowi i jego współpracownikom za wykonane prace przy kaplicy cmentarnej.
 5. Pragniemy także podziękować firmie Artek Opakowania – Państwu Joannie i Arturowi Całka oraz Jednostce Gminnej Grupie Remontowej w Karczewie.
 6. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 1030 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz połączona z modlitwą wypominkową za zmarłych. Po zakończeniu procesji przy kaplicy cmentarnej będzie sprawowana Msza święta za wszystkich zmarłych. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie nowych pomników nagrobnych. Tego dnia na cmentarzu odbędzie się też dobrowolna zbiórka ofiar na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci. Osoby chętne do przeprowadzenia tej kwesty zapraszamy jutro po Mszy świętej wieczornej do zakrystii.
 7. W środę 2 listopada przypada dzień zaduszny. Msze święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1000 i 1800. Po Mszy świętej o godz. 1000 odbędzie się procesja wokół kościoła z modlitwą wypominkową. W listopadzie będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza święta wieczorna w intencji ministrantów, bielanek i innych grup parafialnych. Po Mszy poświęcenie wody, soli, oleju i dewocjonaliów. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Wyjazd do chorych na zgłoszenia. W sobotę Msza święta wieczorna w intencji kół różańcowych oraz o błogosławieństwo Boże dla rodzin, które przyjmują obraz Matki Bożej Karczewskiej. Po Mszy konferencja różańcowa i adoracja do godz. 2000.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Tego dnia będzie też Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
 10. Zachęcamy do zapisywania się do Bractwa osób modlących się za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających grzeszników. Zapisać się można w zakrystii. Więcej informacji na kartkach wyłożonych na stoliku.
 11. W ramach IV edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie w naszym kościele odbędą się dwa koncerty w niedziele 6 i 13 listopada o godz. 1900. Za tydzień zapraszamy na koncert zatytułowany „Paderewski wygrał Polskę na fortepianie”. W czasie koncertu wybrzmią najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego przeplecione pogadanką na temat niezwykłego życia Paderewskiego.