facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj o godz. 1000 odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w budynku nowej plebanii, natomiast po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Dzisiaj także zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
  2. Dziś wieczorem zapraszamy na koncert zatytułowany „Paderewski wygrał Polskę na fortepianie” w ramach IV edycji Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych. Najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina i Ignacego Paderewskiego na fortepian i głos będą przeplecione pogadanką na temat niezwykłego życia Paderewskiego. Za tydzień o godz. 19 koncert wieńczący – piosenka żołnierska oraz wspomnienie karczewian, którzy walczyli o niepodległość Polski.
  3. Jutro odbędzie się pogrzeb ks. Henryka Trzaskowskiego. Wprowadzenie ciała do świątyni o godz. 1000, a Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 1100. Ks. Henryk zostanie pochowany w grobie rodzinnym na naszym cmentarzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pogrzebie i do wspólnej modlitwy za ks. Henryka.
  4. Jutro od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Przez cały listopad modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych – codziennie o godz. 1730.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas kwesty na cmentarzu 1 listopada na wywóz śmieci. Zebrano 2 686 zł. Bóg zapłać również osobom, które przeprowadziły tę zbiórkę.
  7. W piątek 11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 1000 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej odbędą się uroczystości przy pomniku Orła Białego. O godz. 1400 rozpocznie się Karczewski Bieg Niepodległości. Od godz. 1700 Szkoła Podstawowa Nr 1 zaprasza na wieczór patriotyczny: koncert dla Niepodległej, iluminacja szkoły, „Flaga wolności”, śpiew „Niegdyś zakazanych” piosenek, ognisko i kapsuła czasu. O godz. 1930 z Rynku Zygmunta Starego wystartuje Rajd Niepodległości ulicami Karczewa.
  8. Z racji Narodowego Święta Niepodległości Ksiądz Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu. Warunkiem skorzystanie z dyspensy jest odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
  9. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  10. W następny wtorek 15 listopada po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uwolnienie za jego przyczyną.