facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj po sumie mieszkańcy ul. Wiślanej zabiorą obraz Matki Bożej Karczewskiej do swoich rodzin i rozpocznie się peregrynacja obrazu na tej ulicy. Dzisiaj również zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
  2. Jutro od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pierwszą z cyklu katechez na temat Eucharystii. Przypominamy także zaproszenie na spotkania modlitewne Odnowy w każdy wtorek o godz. 1915 w salce na plebanii. Na tych spotkaniach m.in. rozważane jest Słowo Boże na najbliższą niedzielę.
  4. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa mogą skorzystać z kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii, który planujemy rozpocząć w niedzielę 26 lutego o godz. 1900. Przyjmujemy zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. Wczoraj zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Wszystkim osobom, które nas przyjęły w swoich domach, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na kościół. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim. Składamy również serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na kościół.
  6. W środę popielcową obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia będą o godz. 700, 800, 1000, 1630 – z udziałem dzieci i 1800. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Tego dnia rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które potrwają do niedzieli.
  7. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w każdy piątek o godz. 1630 z udziałem dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1900 dla młodzieży oraz osób dłużej pracujących. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 1730. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny odmawiając na intencje Ojca Świętego Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.