facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 16.00 Msza święta dla dzieci i rodziców przygotowujących się dp pierwszej spowiedzi i komunii św. W Muzeum Stara Plebania spotkanie kolędowe "Karczewianie śpiewają kolędy" połączone z wystawą poświęconą panu Janowi Kiliszczykowi organiście i kapelmistrzowi orkiestry OSP Karczew. Dziś też o godz. 15.45 u sióstr Szensztackich kawiarenka dialogowa małżonków p.t. "Konflikty ze światem zewnętrznym".
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W sobotę odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców, na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie. Rejestracja  w holu głównym Urzędu od godz. 10.00 do 14.00. Należy mieć przy sobie dowód osobisty.  Panowie  mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 4. W niedzielę 15 stycznia o godz. 15.00 w świetlicy przy ul. Bielińskiego spotkanie opłatkowe Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, która zaprasza też wszystkich miłujących Najświętsze Serce Pana Jezusa.
 5. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego oraz Chóru Cantores Reginae Poloniae  z parafii M.B.Królowej Polski z Otwocka-Kresów. Po koncercie będą zbierane dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na rzecz walki z ciężką chorobą osobie z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • ZAMKNIĘCI NA ŚWIAT - zasadniczo warto być otwartym na Boga, a zamkniętym na podszepty złych duchów - zauważa ks. Dariusz Kowalczuk SJ
 • O CO CHODZI W SYRII  - o tym, jak pod pozorem zaprowadzenia ładu Syryjczykom zgotowano piekło - pisze Jacek Szpakowski.
 • NAJLEPSZE SZPITALE - które z polskich szpitali są najlepszymi placówkami służby zdrowia - pisze Irena Świerdzewska.

   7. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian w następującym porządku:

 • Poniedziałek 9 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Baczyńskiego od początku następnie ul. Sienkiewicza od końca, drugi ul. Sienkiewicza od nru 1 do 5 następnie ul. Moniuszki, trzeci ul. Sienkiewicza od nru 6.
 • Wtorek 10 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Słowackiego, drugi ul. Partyzantów i Sucharskiego, trzeci ul. Kołłątaja.
 • Środa 11 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Różana, drugi ul. Żeromskiego od początku, trzeci ul. Żeromskiego od końca.
 • Czwartek 12 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Krakowska od początku, drugi ul. Krakowska od końca, trzeci ul. Wierzbowa i środek Krakowskiej.
 • Piątek 13 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Wyspiańskiego, drugi ul. Chopina, trzeci ul. Matejki.
 • Sobota 14 stycznia od godz. 9.00 jeden ks. ul. Krzewniaka i Krótka, drugi ul. Bohaterów Westerplatte od początku, trzeci ul. Popiełuszki, Ślusarska, Sosnowa i Bohaterów Westerplatte od końca.
 • Poniedziałek 16 stycznia od godz. 16.00 ul. Gołębia.