facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. w intencji seniorów i osób samotnych.
 2. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli dary swego serca do adwentowego kosza. W najbliższy piątek dary te zostaną rozwiezione do potrzebujących rodzin naszej parafii.
 3. Nadal jest do nabycia sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na wsparcie potrzebujących pomocy. W opłatek na stół wigilijny możemy się zaopatrzyć w zakrystii lub bezpośrednio u pana organisty. Pan Bernard składa serdeczne podziękowanie za przyjęcie w domach i złożone ofiary.
 4. Do soboty włącznie w naszej parafii o godz. 7.00 Msze św. roratnie o Matce Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie". Po koronce ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny. W czwartek też od rana będzie można zaopatrzyć się w Betlejemskie Światło Pokoju.
 6. Kancelaria parafialna będzie czynna do czwartku włącznie.
 7. Do piątku włącznie rano i wieczorem od godz. 17.00 możliwość spowiedzi świętej, by święta Bożego Narodzenia przeżyć z Panem Bogiem w sercu.
 8. W wigilię Msze św. tylko rano o godz. 7.00, 8.00 oraz o godz. 9.00. O godz. 23.30 nabożeństwo wigilijne.
 9. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy Msza św. zwana pasterką w intencji parafian. Z racji pasterki w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Pozostałe Msze św. w oba dni świąteczne w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę podczas pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. W poniedziałek,  w drugi dzień Świąt ofiary  złożone na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
 10. Adwent jest początkiem, czyli powrotem do źródeł. Adwent konfrontuje nas z Bogiem – tajemnicą, który nadal objawia się w świecie i przychodzi do człowieka, by rozświetlić jego mroki. Św. Ireneusz z Lyonu pisał, że „dla Boga nic nie jest puste. Wszystko jest dla Niego znakiem”. Cały stworzony wszechświat, którego częścią jesteśmy, dzięki tajemnicy Wcielenia staje się sakramentem, rzeczywistością ukrywającą świat niewidzialny. Adwent jest szansą, by na nowo odkryć i zachwycić się tym wymiarem życia. Ewangelia nazywa ten proces czekaniem i czuwaniem. W dniach 04-06 grudnia w naszej parafia odbyły się rekolekcje adwentowe. Tym którym nie udało się uczestniczyć w rekolekcjach zapraszamy na stronę www.rekolekcjeadwentowe.parafiakarczew.pl gdzie można zapoznać się z relacją wideo odbytych rekolekcji.
 11. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za trzy bezimienne ofiary na remont organów.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • FRANCISZEK ODWRACA GÓRĘ LODOWĄ - co trzeba wiedzieć, żeby zrozumieć papieża Franciszka? Czym latynoska lewica różni się od europejskiej? - mówi Juan Grabois, przyjaciel Franciszka w rozmowie z Radkiem Molendą.
 • LGBTQ W KAŻDEJ SZKOLE? - dlaczego mimo zmiany władzy w wielu polskich szkołach prowadzone są na dzieciach genderowskie eksperymenty? - pisze Irena Świerdzewska.
 • DOBRY EFEKT - skutki działania rządowego projektu 500+ omawia Krzysztof Ziemiec.