facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. Dzisiaj na godz. 1900 zapraszamy na koncert zatytułowany „Niepodległa w Karczewie” w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych. Z piosenką żołnierską wystąpi pani Ewelina Sielska-Badurek i Grott Orkiestra. Ponadto wspomnimy karczewian, którzy walczyli o niepodległość Polski.
 3. Jutro od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uwolnienie za jego przyczyną.
 5. Przez cały listopad modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych – codziennie o godz. 1730.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę bezimienną na kościół i na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać!
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla. Tego dnia zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 odbędzie się także Msza święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 9. Zapraszamy ministrantów, bielanki i dzieci ze scholi na wyjazd na kręgle w tę sobotę. Wyjazd spod kościoła o godz. 1300. Zapisy w zakrystii.
 10. W zakrystii można jeszcze nabyć książki o tematyce dusz w czyśćcu cierpiących. Można też zapisać się do Bractwa modlącego się za konających grzeszników i za dusze czyśćcowe.
 11. Pan organista zaczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny; codziennie od godz. 1000. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców:
  - poniedziałek (14.11) – Janów
  - wtorek (15.11) – Ostrówiec
  - środa  (16.11) – Brzezinka
  - czwartek (17.11) – ul. Piłsudskiego, Słowackiego
  - piątek (18.11) – Otwock Mały (bez ul. Częstochowskiej)
  - sobota (19.11) – ul. Częstochowska (bez os. Nowy Karczew)