facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent radosny czas przygotowania do świat Narodzenia Pańskiego.
 2. Dziś po Mszy św. wieczornej w naszym kościele przedstawienie z racji 150 rocznicy Powstania Zabajkalskiego w wykonaniu mieszkańców Karczewa. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła. Po koncercie odbędzie się dobrowolna zbiórka ofiar dla potrzebującej rodziny mieszkającej na terenie naszej gminy. O godz. 19.15 w Piwnicy pod Barankiem przedstawienie o rotmistrzu Witoldzie Pileckim p.t. "Stanę na twoje wezwanie Polsko."Wstęp wolny.
 3. W adwencie codziennie o godz. 7 rano Msze św. roratnie, zapraszamy do wspólnej modlitwy
 4. Jutro o godz. 16.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W środę święto św. Andrzeja Apostoła pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o ks. Proboszczu i ks. Wikariuszu, którym patronuje św. Andrzej. O godz. 16.45 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołań to stanu kapłańskiego i zakonnego.
 7. W I piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. O godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie modlitewne.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 9. Za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Adam Grabiec z parafii św. Marcina z miejscowości Ujezd Dolnyj w Czechach. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Z racji rekolekcji konferencja dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 11 grudnia o godz.10.00. Za tydzień przed naszym kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 10. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 11. W najbliższą sobotę organizowana jest pielgrzymka do Torunia z racji 25 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły u pani Agnieszki.
 12. W przyszłym roku organizowana jest pielgrzymka do Fatimy na 100 rocznicę objawień Matki Bożej. Szczegóły w kruchcie naszego kościoła.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • MIŁOSIERDZIE BEZ KOŃCA - dlaczego czas miłosierdzia w Kościele się nie skończył - wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.
 • DŹWIĘKI BOGU - jaka muzyka jest dopuszczalna w kościołach podczas liturgii, a jaka nie - wyjaśnia muzykolog ks. prof. Andrzej Filaber, w wywiadzie udzielonym Ewelinie Steczkowskiej.
 • TEATR CZY INDOKTRYNACJA - co się dzieje, gdy w jednym z warszawskich teatrów młodzież słyszy wulgaryzmy, widzi homoseksualne zachowania i agresję - opisuje Monika Odrobińska.