facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja, o godz. 17.30 pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Msza św. tej samej intencji.
 3. W piątek o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych i 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Po Drodze krzyżowej o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie i modlitwa uwielbienia Jezusa, wszystkich chcących wzmocnić i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 10.00 na nowej plebanii spotkanie dla ministrantów i kandydatów oraz na świetlicy przy ul. Bielińskiego dla bielanek.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla starszej grupy kandydatów wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa. Dla młodszej grupy nabożeństwo pokutne będzie w sobotę 18 marca także po Mszy św. wieczornej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 6. W niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. O  godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 7. W poniedziałek 13 marca o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców.
 8. Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Bielińskiego 7 zaprasza na Dzień Otwarty w budynku Publicznego Gimnazjum dnia 07 marca (wtorek) od godz. 18.00.
 9. Do naszego wielkopostnego kosza możemy składać dary naszych serc, z których będą uczynione paczki dla potrzebujących pomocy rodzin naszej parafii.
 10. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PROBLEM BOGA - czy skala oburzenia po świętokradztwie w teatrze może być większa niż wobec świętokradztwa, którego dopuszczają się czasem niegodni kapłani? - wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.
 • BŁOGOSŁAWIENI W DUCHU - czy według Chrystusa ubóstwo jest warunkiem zbawienia? - wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski.
 • RADOŚĆ NAWRÓCENIA - jak powinniśmy się zachować, gdy ludzie spoza Kościoła stawiają nam wyolbrzymione zarzuty? Z czego musi się nawracać arcybiskup? - odpowiada abp Józef Michalik.