facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś po każdej Mszy św. przed naszym kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy obchodzić pierwszą rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św., o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
 3. Jutro też przypada czwarta rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu świętym i jego intencjach.
 4. W piątek o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych i 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Po Drodze krzyżowej o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie i modlitwa uwielbienia Jezusa, wszystkich chcących wzmocnić i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę o godz. 10.00 na nowej plebanii spotkanie dla ministrantów i kandydatów oraz na świetlicy przy ul. Bielińskiego dla bielanek.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej o 18.45 nabożeństwo pokutne dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 7. W niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Jerzy Wilk, kamilianin. W poniedziałek będzie wyjazd kapłana do chorych ale  tych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W niedzielę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Józefów.
 8. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.
 9. Towarzystwo Przyjaciół Karczewa zaprasza Członków i Sympatyków na Walne Zebranie, które odbędzie się dnia 24 marca b.r. o godz. 18.00 w budynku Publicznego Gimnazjum im. B. Prusa w Karczewie ul. Bielińskiego 7.
 10. W sobotę 18 marca w godz. od 10.00 do 14.00 akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie.
 11. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów.
 12. Do naszego wielkopostnego kosza możemy składać dary naszych serc, z których będą uczynione paczki dla potrzebujących pomocy rodzin naszej parafii.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • MIĘDZY FAUSTYNĄ I ALBERTEM - czym naprawdę jest chrześcijańskie miłosierdzie? - wyjaśnia abp Marek Jędraszewski.
 • W NASZEJ SŁABOŚCI BĘDZIEMY ZBAWIENI - swoim odbiorem filmu "Milczenie" dzieli się o. Józef Augustyn SJ.
 • DRUGA SZANSA JURIJA - historię człowieka wychowanego w ateistycznej rodzinie, który po nawróceniu został księdzem, przedstawia Lidia Molak.