facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych i 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Po Drodze krzyżowej o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie i modlitwa uwielbienia Jezusa, wszystkich chcących wzmocnić i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 10.00 na nowej plebanii zbiórka ministrantów i kandydatów. O godz. 15.00  spotkanie dla starszej grupy kandydatów do przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 20.00.
 5. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Przed kościołem po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek w ramach akcji "Pola nadziei" na pomoc dla hospicjum domowego "Empatia" i hospicjum stacjonarnego im. św "Patryka".
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa z ul. Piaski w kwocie 410 zł.
 8. Dnia 8 kwietnia na Rynku Zygmunta Starego w Karczewie w godz. 9.00 - 16.00 będzie Walbachowski Jarmark Wielkanocny. W czasie trwania jarmarku będzie tworzona 8 metrowa palma wielkanocna, która uświetni obchody Niedzieli Palmowej w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy tak do udziału w jarmarku jak i do współpracy przy budowaniu wspomnianej palmy.
 9. W dniach 3-8 kwietnia  Urząd Miejski w Karczewie organizuje coroczną akcję "Sprzątanie ulic Karczewa". Wszyscy chętni Mieszkańcy moga zadbać o porządek na ulicach miasta Karczewa - gromadząc pozostające na ulicach miasta odpady w pryzmy i pozostawiając je w widocznym miejscu do odebrania przez odpowiednie służby. Wszystkich Mieszkańców serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
 10. Nadal możemy składać dary naszych serc do wielkopostnego kosza, z których będą utworzone paczki dla potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii. Jest do oddania nowy wózek dziecięcy. Wiadomość w zakrystii.
 11. Za tydzień nasz chór parafialny po dyrekcją naszego pana organisty będzie występował podczas Mszy radiowej o godz. 9.00 z kościoła św. Krzyża w Warszawie.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
    MEDIA KSZTAŁTUJĄ ŚWIADOMOŚĆ - dzisiaj mamy do czynienia z patologią, z mieszaniem się obcych w polskie sprawy - mówi Eryk Mistewicz w rozmowie z Radosławem Molendą.                                                                                                                                                                                                GLOBALNY EGOIZM  -  w 2015 roku ludzie wydali 940 mld euro na kosmetyki. To więcej niż potrzeba na zlikwidowanie głodu na Ziemi - pisze Anna Meetschen.

    NATALIA - TAK! RATZINGER - NIE! - o dziwnym klimacie intelektualnym na polskich i europejskich uczelniach, gdzie jest miejsce dla celebrytów, a nie na  poważne dyskusje - pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.