facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś niedziela Palmowa Męki Pańskiej przed kościołem są do nabycia palmy przygotowane przez III zakon św. Franciszka, z których dochód jest przeznaczony na cele dobroczynne. O 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św., o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W Wielkim Tygodniu okazja do sakramentu pokuty rano i wieczorem do środy włącznie, w Triduum Paschalnym spowiedzi nie będzie. Podobnie kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie i to tylko po południu od godz. 16.30.
 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy. Tego też dnia będą rozwiezione paczki dla potrzebujących uczynione z darów, które składaliśmy do naszego wielkopostnego kosza. O godz. 18.30 spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy młodszej wraz z rodzicami.
 4. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego:
 • WIELKI CZWARTEK - Msza św. koncelebrowana o godz. 19.00 i uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Później krótka adoracja.
 • WIELKI PIĄTEK - adoracja  od godz. 8.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Nowennę. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 ofiary składane w czasie adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Liturgię zakończy procesja do grobu Pana Jezusa. Po liturgii rozpoczniemy całonocną adorację naszego Pana w grobie. Zapraszamy wspólnoty parafialne jak i wszystkich parafian.
 • WIELKA SOBOTA - święcenie pokarmów w kościele od godz. 8.30 do 15.00, na wioskach: o godz. 9.00 Otwock Mały, 9.30 Ostrówiec, 10.00 Janów i Brzezinka. O godz. 10.00 przed kościołem próba dla bielanek do procesji rezurekcyjnej. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec. Eucharystia w tym dniu będzie sprawowana w intencji ofiarodawców i zbierających na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 rano. Zapraszamy do czynnego udziału asystę kościelną: panów do chorągwi i baldachimu, panie do feretronów i różańca, ministrantów, lektorów i bielanki, naszą orkiestrę i naszych strażaków. Prosimy też o kwiatki dla naszych bielanek. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

   5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa mieszkańcom ulic: Leśna 660 zł., Krakowska 735 zł., Kościuszki 600 zł., Kościelna  676 zł., Warszawska 510 zł., Sienkiewicza i Wyspiańskiego 510 zł., Wiślana 1010 zł., Ochotników 385 zł., Armii Krajowej, Zakolejkowej i Jagodne 1462 zł., Otwockiej 630 zł., Bielińskiego i Widok 420 zł., Skłodowskiej 200 zł. oraz z Otwocka Małego 1093 zł., Janowa 1470 zł. i Brzezinki 1550 zł.

   6. W poniedziałek 24 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców kandydatów starszej grupy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

   7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej:

 • BUTY TO ZA MAŁO - czy żeby towarzyszyć młodzieży w jej drodze wiary trzeba udawać, że jest się jej rówieśnikiem ? - na pytania o pokłosie Światowych Dni Młodzieży odpowiada abp Marek Jędraszewski.
 • FATIMA CZEKA NA FRANCISZKA - o przygotowaniach i planach wizyty Ojca Świętego w Fatimie w 100 - lecie objawień - pisze Marcin Zatyka.
 • WSZYSCY JESTEŚMY MISTYKAMI - co jest najtrudniejsze w naszym dążeniu do świętości oraz na czym polegają niektóre doświadczenia mistyczne? - odpowiada ks. prof. Stanisław Urbański w rozmowie z Ireną Świerdzewską.