facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 2. We wtorek o godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy też do modlitwy przy kapliczkach przydrożnych.
 3. W czwartek uroczystość M.B.Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Dętej OSP Karczew. Po Mszy św. uczestnicy oddadzą hołd przed Pomnikiem Orła Białego na Rynku Zygmunta Starego w Karczewie. O godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołanych do służby Bożej. O godz. 19.00 na placu parafialnym, wejście od ul. Bielińskiego 1 "Ognisko Patriotyzmu" dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy dzieci z rodzicami. W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Karczewa i MGOK Karczew serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. Jest to też dzień odpustu w Bazylice katedralnej, wierni, którzy nawiedzą Bazylikę i tam odmówią Ojcze nasz oraz Wierzę pod zwykłymi warunkami uzyskują odpust zupełny. Nasz Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim diecezjanom oraz gościom, którzy będą w tym dniu przebywali na terenie naszej Diecezji. Należy jednak korzystając z dyspensy pomodlić się w intencji Ojczyzny i Diecezji. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja szczególnie w intencji dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. Rodzice i chrzestni mile widziani.
 5. W sobotę z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii św. prosimy by na tę Eucharystię przyszły tylko osoby związane z dziećmi pozostałych parafian prosimy o wybranie Mszy św. o innej godzinie. Z racji uroczystości suma będzie o godz. 12.30 a po niej z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 16.00 Msza św. w Otwocku Małym w intencji mieszkańców.
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli dar swojego serca na pomoc w leczeniu z choroby nowotworowej osoby z naszej wspólnoty parafialnej. Zebraliśmy 7 tys. złotych, wszystkim darczyńcom niech Pan Bóg błogosławi.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • BEZ ŚWIECKICH NIE DAMY RADY - dlaczego dla Kościoła ważne jest apostolstwo świeckich? - mówi bp Ignacy Dec.
 • KOŚCIÓŁ A POLITYKA - w jakim sensie Kościół powinien, a w jakim nie może wpływać na politykę? - wyjaśnia abp Stanisław Gądecki.
 • KONSTYTUCJA WSZYSTKICH POLAKÓW - czy to właściwy moment, żeby myśleć o zmianie konstytucji? - odpowiada prof. Dariusz Dudek w rozmowie z Ireną Świerdzewską.