facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro w poniedziałek wielkanocny, niedzielny porządek Mszy św. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na wsparcie KUL. O godz.16.00 Msza św. w Ostrówcu.
 2. W sobotę po Mszy św. wieczornej Godzina Miłosierdzia.
 3. W najbliższą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, wiernym, którzy odmówią tego dnia przed Najświętszym Sakramentem koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła "Caritas" naszej Diecezji w tym roku szczególnie na pomoc mieszkańcom Syrii zwłaszcza miasta Aleppo.
 4. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa z ul. Piłsudskiego 550 zł.
 5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli dary swoich serc do wielkopostnego kosza. Zrobiliśmy 50 paczek świątecznych i rozwieźliśmy w minioną środę do parafian potrzebujących pomocy.
 6. Pragniemy serdeczne podziękować osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański: panu Adamowi Żórawskiemu oraz Januszowi i Mateuszowi Laseckim.
 7. W poniedziałek 24 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów starszej grupy przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • Z MEDIUGORIA NA WIELKANOC - swoimi spostrzeżeniami jako wysłanika papieskiego do Mediugoria dzieli się abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską.
 • MISTRZ I MARIE - dlaczego spotkania Jezusa z kobietami były piękniejsze niż te z mężczyznami? - pisze o. Dariusz Kowalczyk.
 • CHRZEŚCIJAŃSKA WIZJA ŚMIERCI - o zaskakujących dla nas praktykach pogrzebowych na Zachodzie - pisze Anna Meetschen.