facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.
 2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży starszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3. We wtorek święto św. Marka ewangelisty, jest to też dzień imienin Biskupa Marka Solarczyka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej Trzykroć Przedziwnej. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć się do Apostolatu.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii modlitwa uwielbienia Jezusa. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. O godz. 10.00 na nowej plebanii zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 7. W najbliższą niedzielę przypada pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: "Weź i czytaj!". Tego dnia 10 minut przed każdą Mszą św. będzie czytany fragment listu św. Pawła do Galatów. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo biblijne. Zapraszamy tego dnia do szczególnego wsłuchania się w Słowo Boże.
 8. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • ISKRA NADZIEI - czym jest zapowiadana w "Dzienniczku" s. Faustyny iskra, która ma przygotować świat na przyjście Chrystusa? - analizuje ks. Henryk Zieliński.
 • CO SIĘ Z NAMI STAŁO? - ilu z nas zastanawia się nad sensem życia i co Polacy uznają za najważniejsze? - komentuje Krzysztof Ziemiec.
 • JAK ZMARTWYCHWSTAŁEM - sylwetkę znanego aktora Redbada Klijnstra, nazywanego Moherem z Amsterdamu, przedstawia Irena Świerdzewska.