facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Narodowy Dzień Czytania Biblii pod hasłem: "Weź i czytaj", 10 minut przed każdą Mszą świętą czytamy fragment listu św. Pawła do Galatów, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo biblijne.
 2. Jutro o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy też do modlitwy przy kapliczkach przydrożnych.
 3. W środę uroczystość M.B.Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uczestnicy oddadzą hołd przed Pomnikiem Orła Białego, Skwer im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Karczewie. O godz. 16.00 przy figurce M.Bożej na ul. Gołębiej, zostanie odprawiona Msza św. z okazji 70-tej rocznicy ufundowania kapliczki przez mieszkańców ulicy. O godz. 17.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji maturzystów, którzy rozpoczynają zdawanie egzaminu dojrzałości. O godz. 19.00 na placu parafialnym, wejście od ul. Bielińskiego 1 "Ognisko Patriotyzmu" dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy dzieci z rodzicami. 
 4. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta. Jest to też dzień odpustu w Bazylice katedralnej, wierni, którzy nawiedzą Bazylikę i tam odmówią Ojcze nasz oraz Wierzę pod zwykłymi warunkami uzyskują odpust zupełny.
 5. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych.
 6. w sobotę święto świętych apostołów Filipa I Jakuba. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii św. prosimy by na tę Eucharystię przyszły tylko osoby związane z dziećmi pozostałych parafian prosimy o wybranie Mszy św. o innej godzinie. Z racji uroczystości suma będzie o godz. 12.30 a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 8. W sobotę w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze o godz. 17.30 rozpocznie się czuwanie przy figurze M.B.Fatimskiej, która pielgrzymuje do Rosji na Syberię
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiarę na remont organów od Klubu Seniora oraz za jedną bezimienną.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły: 
 • WEŹ I CZYTAJ - dlaczego warto codziennie czytać Pismo Święte? - odpowiada Darek Malejonek.
 • CHRZEŚCIJANIE W EGIPCIE - o życiu w opanowanym przez islam Egipcie opowiada koptyjski katolik Ashraf Benyamin w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej.
 • JAKA MŁODZIEŻ? - jaka jest dzisiejsza młodzież i co uważa w życiu za najważniejsze - pisze Monika Odrobińska.