facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, na Mszy św. o godz. 10.30 uroczystość I komunii św. z tej racji suma będzie o godz. 12.30. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 16.00 w Otwocku Małym Msza św. w intencji mieszkańców. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, jest to też dzień imienin Biskupa Stanisława Kędziory, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek nabożeństwem majowym młodzież starszej grupy rozpocznie rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W sobotę przypada 100-tna rocznica objawień fatimskich. Po Mszy św. wieczornej procesja fatimska ze świecami. O godz. 11.00 próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii świętej.
 5. W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 uroczystość I komunii św. dla drugiej grupy dzieci. Prosimy parafian nie związanych z dziećmi do przyjścia na Mszę św. na inną godzinę. Z racji uroczystości suma o godz. 12.30. O godz. 16.00 Msza św. w Ostrówcu, przy kapliczce Matki Bożej w intencji mieszkańców wraz z obrzędem poświęcenia pól. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienna ofiarę na remont organów.
 8. W dniach od 15 września do 3 października organizowana jest pielgrzymka  na 100-lecie objawień M.B. Fatimskiej. Szczegóły i kontakt z organizatorem w kruchcie kościoła w gablocie.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • KOŚCIÓŁ O POLSCE - ważny i długo wyczekiwany dokument Kościoła na temat patriotyzmu i dialogu społecznego - omawia ks. Henryk Zieliński.
 • KATOLICKI Z NAZWY - jak to możliwe, że na katolickim uniwersytecie w Louvain wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko wykładowcy, który sprzeciwia sie aborcji? - opisuje o. Dariusz Kowalczyk SJ
 • Z CZYM NA KOMUNIĘ - większość dzieci nie pamięta już jakie prezenty dostała w ubiegłym roku na Pierwszą Komunię. Co z tego wynika? - pisze Monika Odrobińska.