facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji kapłanów i osób konsekrowanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła, ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z naszej świątyni Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicą Kościelną do Świderskiej, następnie ulicą Warszawską do Rynku Zygmunta Starego. Zakończenie przy szopce przed strażą. Prosimy o przystrojenie trasy, a wszystkich pragnących dołączyć do orszaku o zrobienie koron. Z tej racji tego dnia suma będzie o godz. 13.00.  Po Mszy św. wieczornej nasza schola Deus Magis wykona koncert kolęd i pastorałek po którym będą zbierane dobrowolne ofiary dla osoby z naszej wspólnoty parafialnej na pomoc w walce z ciężką chorobą.Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas post. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca odwiedzimy w poniedziałek 09 stycznia.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. W niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
 7. W najbliższą niedzielę będziemy na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościć chór z Parafii p.w. Wszystkich Świetych w Soieniach - Jeziorach pod kierunkiem Pana Kazimierza Bukata. Po zakończenej liturgii przy  stoliku z prasą katolicką będzie można nabyć nowo nagraną płytę CD z kolędami pt. " Zaśnij Dziecino" w wykonaniu tegoż chóru. W tym samym czasie nasz Chór Parafialny będzie uczestniczył we Mszy św. w Sobieniach-Jeziorach.
 8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w muzeum Stara Plebania spotkanie "Karczewianie śpiewają kolędy" połączone z wystawą poświęconą Panu Janowi Kieliszczykowi zasłużonemu dla naszej Parafii organiście i kapelmistrzowi orkiesrty OSP. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 9. Burmistrz Karczewa zaprasza mieszkańców miasta i gminy Karczew oraz gości na kolędowanie, które odbędzie się w czwartek 12 stycznia na Rynku Zygmunta Starego o godz. 16.30.
 10. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • BISKUPI O OJCZYŹNIE - współczesną sytuację w Polsce oceniają kard. Stanisław Dziwisz, abp Marek Jędraszewski, abp Stanisław Gądecki, kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser SAC, abp Sławoj Leszek Głódź i bp Wiesław Mering.
 • NASI BRACIA - nasze zadania wobec chrześcijan prześladowanych i mordowanych na Bliskim Wschodzie definiuje Krzysztof Ziemiec.
 • JAK ZAKOCHANIE - jak odkryć swoje powołanie? - opowiada ks. Stefan Moszoro-Dabrowski z Opus Dei w rozmowie z Radkiem Molendą.

10. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian;

 • poniedziałek 02 stycznia od godz. 16.00 ul. Częstochowska numery od 1 do 70.
 • wtorek 03 stycznia od godz. 16.00 ul. Otwocka.
 • środa 04 stycznia od godz. 16.00 ul. Skłodowskiej, Brzóski, Buczka.
 • czwartek 05 stycznia od godz. 16.00 ul. Piłsudskiego.
 • sobota 07 stycznia od godz. 9.00 Otwock Mały od numeru 7 do końca.
 • poniedziałek 09 stycznia od godz. 16.00 ul. Sienkiewicza, Moniuszki, Baczyńskiego.