facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W środę rozpoczyna się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.
 3. W piątek o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie dla młodzieży z modlitwą uwielbienia Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie" oraz ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego oraz Chóru Cantores Reginae Poloniae  z parafii M.B.Królowej Polski z Otwocka-Kresów. Po koncercie będą zbierane dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na rzecz walki z ciężką chorobą osobie z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W sobotę 28 stycznia po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy młodszej wraz z rodzicami a w niedzielę 29 stycznia po Mszy św. wieczornej dla grupy starszej także z rodzicami.
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PRZYZWOITOŚĆ - o tym, co nie przystoi politykom, ani zwykłym obywatelom - pisze Krzysztof Ziemiec.
 • DZIECIŃSTWO Z NADGODZINAMI - czy dzieciom powinno się zadawać w szkole prace domowe? - pisze Monika Odrobińska.
 • ZRYWANIE ZNAJOMOŚCI - kto najczęściej zrywa kontakty z ludźmi mającymi inne poglądy polityczne? Czy na pewno są to słuchacze Radia Maryja? - pisze o. Dariusz Kowalczyk.

   7. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian w następującym porządku:

 • poniedziałek 16 stycznia od godz. 16.00 ul. Gołębia, jeden ksiądz od początku, drugi od 15 do końca, trzeci od końca.
 • wtorek 17 stycznia od godz. 16.00 ul. Leśna, jeden ksiądz od początku, drugi od końca, trzeci od 12 i 17a do końca.
 • środa 18 stycznia od godz. 16.00 ul. Kościelna, jeden ksiądz od początku, drugi od końca, trzeci od 26 i 35 do końca.
 • czwartek 19 stycznia od godz. 16.00 ul. Zatylna, jeden ksiądz od końca, drugi od początku, trzeci ul. Złotnicza i Zatylna od 12 do końca numery parzyste.
 • piątek 20 stycznia od godz. 16.00 jeden ksiądz ul. Ochotników od początku, drugi ul. Ślepa i Piaski od początku, trzeci ul. Ochotników od 15 do końca i Piaski od końca.
 • sobota 21 stycznia od godz. 9.00 ulice Mickiewicza, Kolejkowa, Zakolejkowa i Dojazd. Jeden ksiądz ul. Mickiewicza - numery parzyste od początku, ul. Dojazd, Kolejkowa i Zakolejkowa (od Dojazdu), drugi ul. Mickiewicza - numery nieparzyste od początku, trzeci ul. Mickiewicza - numery nieparzyste od końca i ul. Zakolejkowa od Czerwonej Drogi.
 • poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00 ul. Podlaska, Wschodnia, Akacjowa, Jagodne.