facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego oraz Chóru Cantores Reginae Poloniae  z parafii M.B.Królowej Polski z Otwocka-Kresów. Po koncercie będą zbierane dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na rzecz walki z ciężką chorobą osobie z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej adoracji naszego Pana.
 3. W środę święto Nawrócenia świętego Pawła, Apostoła Narodów. Kończy się tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
 4. W piątek o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie dla młodzieży i modlitwa uwielbienia Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pogłębienia swojej wiary.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy młodszej wraz z rodzicami.
 6. W niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy starszej także z rodzicami.
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiarę 100 zł. na remont organów od kółka różańcowego  p.w. Zesłania Ducha Świętego z ul. Dojazd.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • ROZMAWIAJCIE Z DZIADKAMI - dlaczego wzajemna bliskość wnuków i dziadków jest tak ważna, że wzywa do niej papież Franciszek? - odpowiada Paweł Kwas - twórca Akademii Rodziny.
 • EKUMENIZM: CZY WARTO SIĘ ANGAŻOWAĆ? -  jaki sens mają spotkania ekumeniczne, skoro uczestniczy w nich coraz mniej osób? - pisze o. Zdzisław Kijas.
 • WKRĘCENI W TELEPROMOCJE - jak nieuczciwe firmy telekomunikacyjne zarabiają na nieświadomych klientach i jak się przed tym bronić? - opisuje Irena Świerdzewska.

   9. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian w następującym porządku:

 • poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00 jeden ks. ul. Jagodne i Podlaska od końca, drugi ul. Podlaska od początku i Akacjowa, trzeci ul. Wschodnia i Podlaska od numeru 7 do końca numery nieparzyste.
 • wtorek 24 stycznia od godz. 16.00 jeden ks. ul. Stare Miasto, drugi ul. Kościuszki od początku, trzeci ul. Kościuszki od końca.
 • środa 25 stycznia od godz. 16.00 jeden ks. ul. Bielińskiego i ul. Widok, drugi ul. Rynek Zygmunta Starego od początku, trzeci ul. Rynek Zygmunta Starego od końca.
 • czwartek 26 stycznia od godz. 16.00 jeden ks. ul. Kusocińskiego od początku, drugi ul. Kusocińskiego od końca i bohaterów Powstania Styczniowego od końca, trzeci ul. Bohaterów Powstania Styczniowego od początku.
 • piątek 27 stycznia od godz. 16.00 jeden ks. ul. Maciejewskiej, drugi ul. Winczakiewicza od końca i Traugutta, trzeci ul. Winczakiewicza od początku.
 • sobota 28 stycznia od godz. 9.00 jeden ks. ul. Armii Krajowej od początku, drugi ul. Armii Krajowej od końca i blok, trzeci ul. Armii Krajowej od numeru 30 i ul. Brzozowa.
 • poniedziałek 30 stycznia od godz. 16.00 ulice Warszawska, Przechodnia i Bednarska.