facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiernym, którzy wezmą udział w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź  udziela się odpustu zupełnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 będzie odprawione przed naszą świątynią podobnie i Msza św. wieczorna, po której rozpocznie się wieczór uwielbienia Pana Jezusa, na który zapraszamy wszystkich parafian. Przed kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii spotkanie z uwielbieniem Jezusa Chrystusa. Wszystkich, którzy pragną wzmocnić i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie z ks.Andrzejem przed kościołem po Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 7. Na ręce Pana Andrzeja pragniemy złożyć podziękowanie firmie "Laskus" za ofiarowany nowy żyrandol do naszej świątyni. Serdeczne "Bóg zapłać" za ten kolejny dar serca dla naszej parafii.
 8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na potrzeby kościoła.
 9. W najbliższą niedzielę o godz. 12.45 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, pod hasłem "Czas na Rodzinę!" rozpocznie się XII Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i w gablocie.
 10. We wtorek w przychodni przy ul. Otwockiej od godz. 13.00 odbędą się badania różnych narządów. Szczegółowe informacje w kruchcie kościoła.
 11. Nasz klub piłkarski LKS Mazur poszukuje materiałów dotyczących działalności w latach 1968 - 1995. Szczegóły w kruchcie kościoła.
 12. Szkoła im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprasza w najbliższą sobotę na piknik militarno-motoryzacyjny. Szczegóły w kruchcie kościoła i w gablocie.
 13. Nasza policja uwrażliwia szczególnie osoby starsze i samotne na niebezpieczeństwo okradzenia ich tzw metodą "na wnuczka". Pojawiły się w okolicy takie przypadki, zachowajmy ostrożność.
 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać:
 • DWA ŚWIATY - dwie wizje świata, które mogliśmy zobaczyć na dwóch zdjęciach we wszystkich prawie mediach - komentuje ks. Henryk Zieliński.
 • NOWA MISJA GAN GANGSTERA - z nawróconym gangsterem Alanem Amesem, który dzisiaj świadczy o Chrystusie i pisze o Nim książki, rozmawia Monika Odrobińska.
 • BIERZMOWANIE PO LIFTINGU - zmiany w przygotowaniu do bierzmowania i w samym podejściu do tego sakramentu - omawia Radek Molenda.