facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Na Mszy św. o godz. 10.30 wystąpią laureaci XIV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej o nagrodę św. Cecylii  O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
 2. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dnia modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od dziś można się zaopatrywać w sianko na stół wigilijny, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.
 3. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 4. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00
 5. W piątek o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie wspólnoty i modlitwa uwielbienia Jezusa. Wszystkich pragnących pogłębiać swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele Msza św. w intencji osób starszych i samotnych.
 7. W naszej zakrystii są do nabycia świece wigilijne, z których dochód jest przeznaczony na dzieła dobroczynne Caritas diecezji Warszawsko-praskiej.
 8. Przy ołtarzu został ustawiony nasz kosz adwentowy, do którego możemy składać dary naszych serc, z których zostaną zrobione paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za 2 bezimienne ofiary na remont organów.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • SZKOŁA PO REFORMIE – pomysł likwidacji gimnazjów komentuje Zofia Chomczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Nauczycieli.
 • OFIARY GRUBEJ KRESKI – skąd się bierze i do czego prowadzi społeczne poczucie niesprawiedliwości i frustracji? – analizuje ks. Henryk Zieliński.
 • PRZECIW AGRESJI – czy mamy jeszcze szansę na rzeczową debatę publiczną? – pyta Stefan Meetschen.

niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy