facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. We wtorek święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  3. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską mieszkańców naszej parafii. Wszystkim za przyjęcie swoich kapłanów do domów niech Pan Bóg obficie błogosławi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.
  4. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
  5. W budynku Urzędu Miejskiego jest wyłożona księga,w której możemy wyrazić naszą opinię na temat proponowanego ustroju miasta stołecznego Warszawy i włączenia naszej Gminy w struktury "Wielkiej Warszawy". Możemy również uczynić to na stronie internetowej www.karczew.pl.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • SKORZYSTA PACJENT - na czym polegają zmiany w systemie opieki zdrowotnej? - opowiada minister Konstanty Radziwiłł w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
  • PORTUGALSKI PARADOKS -  jak projekt ustawy o eutanazji złożyła w Portugalii Partia Zwierząt, walcząca o zakaz zabijania zwierząt - pokazuje z Lizbony Marcin Zatyka.
  • RADY DLA MĘŻA I ŻONY - jak rozumieć miłość, wierność i uczciwość małżeńską? I co małżeństwo ma wspólnego z zakonem? - wyjaśniają Irena i Jerzy Grzybowscy.