facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dziś po sumie do godz. 18.00. Jutro i pojutrze po Mszy św. o godz. 8.00 do 10.00 oraz po Mszy św. o godz. 10.00 do godz.18.00. Msze św. jutro i pojutrze o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Andrzej Nocoń z Austrii. Zapraszamy do skorzystania z tego wyjątkowego czasu łaski.
 2. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 17.30 na cmentarzu, w kwaterze poległych żołnierzy uroczystość patriotyczna z modlitwą za tych co oddali życie za Ojczyznę, o 18.00 Msza św. w ich intencji. Tego dnia z racji I piątku miesiąca spowiedź rano i wieczorem od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. 
 3. W sobotę 2 września będziemy świętować 75 lecie Klubu Sportowego "Mazur Karczew". Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 9.15 na terenie klubu, następnie będzie część oficjalna obchodów następnie o 11.00 mecz Klub sportowy Mazur Karczew z Legią Warszawa. Po Mszy św. będą rozprowadzane przez zawodników klubu cegiełki na modernizację boiska treningowego "za Moczydłem". W imieniu Organizatorów na powyższe uroczystości serdecznie zapraszamy. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 4. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. W poniedziałek 4 września Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczniemy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież także rodziców zachęcamy do spowiedzi św. wykorzystajmy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa, I piątku miesiąca.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. Już po raz kolejny rozpoczynamy przygotowania do "szlachetnej paczki". Zostań super woluntariuszem Paczki lub Akademii. Zapraszamy do rejestracji na stronie www. superw.pl. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 •  300 LAT W KORONIE - o roli Jasnej Góry w dziejach Polski opowiada o prof. Janusz Zbudniewek, paulin.
 • LISTY Z OKNA ŻYCIA - wzruszające zdarzenia w polskich oknach życia opisuje Monika Odrobińska.
 • DOBRE I ZŁE WIEŚCI - o faktycznym działaniu i o cynizmie w życiu publicznym - pisze Krzysztof Ziemiec.