facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się pięćdziesiąty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość w każdym polskim domu.
  2. W środę święto katedry św. Piotra, Apostoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. W naszym kościele o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie" oraz ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.
  3. W niedzielę 5 marca rozpocznie się w naszej parafii kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Spotkania będą się odbywały w niedziele po Mszy św. wieczornej w salce na nowej plebanii. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • MISJA W MEDJUGORIU - o swojej misji w Medjugoriu opowiada abp Henryk Hoser SAC
  • HUMOR JAK SŁODYCZE -   z czego można, a z czego nie należy się śmiać? - mówi Mikołaj Cieślak, odtwórca roli "Mariusza" w kabarecie "Ucho prezesa"
  • CO TO JEST PROZELITYZM - jak rozumieć stwierdzenia papieża Franciszka, że nie należy uprawiać prozelityzmu? Czy mamy przestać głosić Chrystusa? - wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.