facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś pod kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic. Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny będzie w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Jutro Mszą św. o godz. 9.00 uroczyście rozpoczniemy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców aby wspólnie z Panem Bogiem, Dawcą wszelkiej mądrości rozpocząć kolejny rok nauki. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji kapłanów i osób konsekrowanych a także tych, którzy przygotowują się do służby Bożej oraz o nowe, liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 5. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W sobotę jedna z naszych parafianek, siostra Agnieszka złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek. Otoczmy w tym dniu siostrę Agnieszkę naszą modlitwą.
 7. W niedzielę ofiary na tacę złożone będą przeznaczone na nasze seminarium duchowne.
 8. W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. dzień później w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
 9. W niedzielę 24 września po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
 10. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 11. Osoby związane ze światem medycznym zapraszamy na spotkania przy parafii księży Pallotynów, szczegóły w kruchcie kościoła.
 12. Na ręce Prezesa naszej straży, pana Ryszarda składamy serdeczne podziękowanie za prace wykonane na terenie parafii.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • MATCE BOŻEJ NIE ODMAWIAM - o swojej misji w Medjugorie oraz o peregrynacji obrazu Matki Bożej mówi abp Henryk Hoser SAC
 • SZAŁ OSZPECONYCH CIAŁ - jakie zagrożenia niesie ze sobą posiadanie tatuaży i co one mówią o człowieku? - pisze Irena Świerdzewska.
 • JAKA SZKOŁA PO REFORMIE - kto naprawdę straci, a kto zyska na reformie oświaty? - wyjaśnia Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Moniką Odrobińską.