facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś przed kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej procesja fatimska, prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
 4. W czwartek święto podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W sobotę 30 września po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej adoracji naszego Pana.
 6. W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych a także spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. dzień później w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
 7. W niedzielę 24 września po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
 8. Nasza parafia włącza się w modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny "Różaniec do granic", organizowany jest w sobotę 7 października wyjazd do Kodnia, szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 9. Od najbliższego poniedziałku po Mszy św. wieczornej rozpoczyna swoje spotkania wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wszystkich członków wspólnoty jak i osoby, które chciałyby dołączyć by pogłębiać i wzmacniać swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 10. Podczas zbiórki na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę zebrano 6.700 zł. Wszystkim darczyńcom za ich serce niech Pan błogosławi.
 11. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 12. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK prosi wszystkich dawców, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi o kontakt z prezesem klubu, który do końca września będzie dyżurował w MGOKu w sali 18, w każdą środę i czwartek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę 16 września akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców, na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie. Rejestracja krwiodawców w holu głównym Urzędu od godz. 10.00 do 14.00. Należy mieć dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 13. Są do nabycia za dobrowolną ofiarą nowe numery dwumiesięcznika "Jasna Góra". Za tydzień będą u nas do nabycia kalendarze poświęcone Jasnej Górze.
 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PODPIS NA WAGĘ ŻYCIA - dlaczego mamy moralny obowiązek popierać ochronę życia od poczęcia? - mówi Marek Jurek w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • KRZYŻU ŚWIĘTY NADE WSZYSTKO - historię prostego człowieka Ignacego Trendy, który jest kandydatem na ołtarze, bo za cenę życia odmówił Niemcom podpalenia krzyża, przypomina Irena Świerdzewska.
 • OD NIEWOLI DO ZAWIERZENIA - dlaczego Prymas Tysiąclecia mówił o oddaniu się w niewolę Matce Bożej, a św. Jan Paweł II o zawierzeniu? - wyjaśnia o. prof. Zdzisław Kijas.