facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś rozpoczynamy 50 jubileuszowy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko po południu.
 4. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu czas uzdrowienia naszych dusz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Obowiązuje post ścisły - jeden posiłek do syta, dla wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych pokuty. W Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do I niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 6. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego a także o umocnienie kapłanów i osób konsekrowanych w ich służbie.
 7. W piątek spowiedź święta rano i wieczorem od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. Po nabożeństwie Drogi krzyżowej o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie z modlitwą uwielbienia Jezusa dla wszystkich pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę.
 8. W sobotę święto świętego Kazimierza, królewicza, jest to też dzień imienin ks. bpa Kazimierza Romaniuka, pierwszego biskupa naszej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 10.00 na nowej plebanii zbiórka dla ministrantów i kandydatów natomiast dziewczęta ze szkoły podstawowej są zaproszone do sióstr szensztackich na spotkanie wielkopostne na godz. 10.00.  po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 9. Od najbliższej niedzieli przy ołtarzu będzie wystawiony wielkopostny kosz do którego będziemy składać dary naszych serc z których będą przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.
 10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii księdza pracującego na co dzień na Syberii, który wygłosi nam słowo Boże i po każdej Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary przeznaczone na swoją działalność w tym rejonie świata.
 11. W sobotę 11 marca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla kandydatów starszej grupy do bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 12. W niedzielę 12 marca na sumie będziemy przeżywać pierwszą rocznicę aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy władze Karczewa wraz z Panem burmistrzem Dariuszem Łokietkiem oraz wszystkie grupy społeczne uczestniczące w tym wydarzeniu.
 13. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 14. W związku z Tygodniem modlitw o trzeźwość narodu ze stolika z prasą możemy wziąć do domu obrazki sługi Bożego Mateusza Talbota patrona ruchu trzeźwości z modlitwą o jego beatyfikację.
 15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliczku między ławkami jest nowy numer dwumiesięcznika "Jasna Góra", natomiast w tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • CZAS NA TRZEŹWOŚĆ -  czy Polska jest dzisiaj raczej "browarna" niżeli solidarna? - mówi bp Tadeusz Bronakowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • WOBEC CIERPIENIA -    czy chrześcijanin powinien z pokorą przyjmować każde cierpienie? - tłumaczy ks. Marek Dziewiecki.
 • KOSZULKA JAK SZTANDAR - kim są ludzie, którzy zamiast kwiatków noszą na koszulkach twarz Chrystusa albo fragmenty świętych tekstów? - pisze Magda Zdort.