facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś Dzień środków oddziaływania społecznego. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych a także spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. a jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
3. Jutro święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W czwartek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.
5. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki „Jezu Ufam Tobie”.
6. W sobotę o godz. 10.00 na nowej plebanii zbiórka ministrantów i kandydatów, a w świetlicy przy ulicy Bielińskiego zbiórka dla Bielanek.
7. W sobotę około 17.45 przybędzie do naszej parafii Pielgrzymująca Matka Boża Trzykroć Przedziwna. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo. Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną pożegnamy w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Mariusza Telaczyńskiego, koordynator Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
10. W przyszłą niedziele będziemy mieli możliwość złożenia podpisu pod obywatelską inicjatywą "Zatrzymaj aborcję". Serdecznie zachęcamy, by włączyć się w to dzieło.
11. W sobotę 30 września po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej adoracji naszego Pana.
12. Nasza parafia włącza się w modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny "Różaniec do granic" organizowany jest w sobotę 7 października wyjazd do Kodnia, szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
13. Są do nabycia nowe numery dwumiesięcznika "Jasna Góra" oraz kalendarze poświęcone Jasnej Górze.
14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy"