facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

1.    Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów.
2.    Dzisiaj również zostanie odprawiona Msza Św. w świetlicy w Janowie
 o godz. 1300. Ta Msza Św. sprawowana będzie w intencji mieszkańców Janowa i Brzezinki, a szczególnie w intencji ogrodników.
3.    Jutro o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4.    Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarowo – samolotową do Fatimy w dniach od 10 do 20 września tego roku (11 dni). Bliższe informacje można uzyskać u p. Agnieszki w pralni.
5.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę na remont organów.
6.    Władze naszego Miasta serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w obchodach 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się 1 sierpnia 2017 roku o godz. 1700 przy Pomniku Orła Białego w Karczewie. Spotkanie grup sztandarowych będzie miało miejsce przed budynkiem OSP w Karczewie o godz. 1600. Tego dnia będziemy także modlić się na Mszach Św.
w intencji Ojczyzny i poległych powstańców.
7.    W sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku organizowane są Rekolekcje dla Rodzin w dniach od 17 do 20 sierpnia tego roku. Zachęcamy do udziału. Bliższe informacje wywieszone są
w kruchcie naszego Kościoła.
8.    Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” warto przeczytać następujące artykuły:


  • INTERESY I SYMPATIE – Czy w Polsce mamy kryzys demokracji czy tylko panikę elit, które uznają, że państwo to one? – ocenia politolog prof. Kazimierz Kik.
  • TO POLSKA WŁAŚNIE – W polskich miejscowościach wczasowych szczególnie dużo jest w tym roku rodzin z dziećmi i cudzoziemców. Co to oznacza? – komentuje ks. Henryk Zieliński.
  • SOS DLA OPALONYCH – Co zrobić, żebyśmy za modę na opalanie nie płacili życiem i zdrowiem? – pisze Irena Świerdzewska.
  • JAK DOJRZEWA SEKSUALNOŚĆ? – Dlaczego gdy młodzież woła o miłość, my podsuwamy im antykoncepcję? – mówi prof. Urszula Dudziak w rozmowie z Moniką Odrobińską.