facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 przy pomniku Orła Białego na Rynku Zygmunta Starego uroczystość patriotyczna. W imieniu władz naszego miasta serdecznie zapraszamy. Tego dnia rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, zachęcamy do szlachetnych postanowień.
 3. W środę udziela się odpustu zupełnego, zwanego <<Porcjunkuli>>,wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam  pobożnie odmówią Ojcze naszWierzę.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji wszystkich powołanych do służby Bożej.
 5. W piątek spowiedź św. rano i wieczorem od godz. 17.00, rano wyjazd do chorych. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. W sobotę z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii dwie pielgrzymki zdążające na Jasną Górę. Jedna przychodzi rano ok. 9.30 z pól godzinnym odpoczynkiem a druga po południu ok. godz. 16.00. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie posiłków dla pielgrzymów.
 7. W niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont organów.
 8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • WSTAJEMY Z KANAPY - co Światowe Dni Młodzieży zmieniły w Polsce i Kościele? - pisze Sylwia Gawryluk.
 • MÓDLMY SIĘ ZA POLSKĘ - ważą się losy nie tylko reformy wymiaru sprawiedliwości, ale także losy polskiej demokracji i samej Polski - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • MALTAŃSKA REWOLUCJA - jak łatwo katolicki kraj uległ obyczajowej rewolucji? - pisze Anna Meetschen.