facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiaj z racji Uroczystości Chrystusa Króla po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu…”, za który możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj również zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600, natomiast w kościele o tej samej godzinie będzie Msza święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. Dzisiaj o godz. 1900 w kościele św. Wincentego w Otwocku odbędzie się powiatowy przegląd chórów, na którym wystąpi także nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Przez cały listopad modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych – codziennie o godz. 1730.
 6. W przyszłą niedzielę – I niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje w ramach renowacji Misji świętych. Poprowadzi je ks. Bogusław – misjonarz Świętej Rodziny ze Świdra.
 7. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji księdza proboszcza z racji jego imienin.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na kościół. Bóg zapłać!
 9. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty adwentowe, które będą odbywać się od najbliższej soboty o godz. 1200 w salce na plebanii.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej na Mszę świętą o godz. 1030.
 11. Zapraszamy dzieci i dorosłych na spektakl teatralny pt. „Pinokio” wystawiany przez kleryków III roku seminarium duchownego. Spektakl w niedzielę 11 grudnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 1330. Koszt przejazdu autokarem 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Stowarzyszenie Rozgłos zaprasza do kruchty kościelnej na wystawę plansz przybliżającą sylwetki karczewian, którzy walczyli o niepodległość Polski. Wystawa będzie dostępna w naszym kościele do 4 grudnia, a następnie zostanie zdeponowana w naszej bibliotece.
 13. W ramach tegorocznych Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie: Koncert Kolęd w naszym kościele. Wystąpi m.in. Grzegorz Wilk. Zapraszamy 11 grudnia, o godz. 16. Jednocześnie poszukujemy na koncert św. Mikołaja (chętną osobę prosimy o zgłoszenie się do p. Janusza – naszego kościelnego).
 14. Pan organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny,
  codziennie od godz. 10. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców następujących ulic:
  - poniedziałek (21.11) – Wiślana, Górna
  - wtorek (22.11) – Karczówek, Bielińskiego, Ogrodowa, Przechodnia, Partyzantów, Sucharskiego,
  - środa (23.11) – wyjątkowo od godz. 1600 – Armii Krajowej
  - czwartek (24.11) – Zatylna, Złotnicza, Rzemieślnicza
  - piątek (25.11) – Otwocka, Krakowska, Krzewniaka
  - sobota (26.11) – Os. Częstochowska