facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro chcielibyśmy odwiedzić z posługą sakramentalną chorych, których można zgłaszać w zakrystii. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni. Wykorzystajmy obecność kapłanów podczas rekolekcji i zakończmy je zyskaniem odpustu zupełnego.
 2. Serdecznie zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w rozpoczętych dzisiaj rekolekcjach wielkopostnych.
 3. Dzisiaj o godz. 1900 w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku odbędzie się wielkopostny koncert chórów z udziałem m.in. naszego chóru parafialnego.
 4. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1730, natomiast w piątek będzie jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy świętej wieczornej ulicami naszego miasta. Pragniemy tę drogę przeżyć wraz ze św. Janem Pawłem II w intencji naszej Ojczyzny i całego świata. Zabierzmy ze sobą na to nabożeństwo krzyże z domu. Podczas tej Drogi Krzyżowej będą niesione relikwie św. Jana Pawła II oraz jego obraz.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: od Koła Żywego Różańca pw. św. Cecylii 200 zł, od mieszkańców ul. Piaski 530 zł, ul. Karczówek 2070 zł, ul. …
 6. W najbliższą sobotę pragniemy posprzątać naszą świątynię. Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do pracy na godz. 1900.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy nią Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie się na początku każdej Mszy świętej, a o godz. o godz. 1030 odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła. Ministranci rozprowadzają palmy dzisiaj po Mszach świętych i za tydzień przed Mszami. Ofiary zasilą fundusz ministrancki.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 1000, a o godz. 1600 zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 1030 (nie będzie dodatkowej Mszy świętej o godz. 1600 w naszym kościele).
 9. W tym dniu, 2 kwietnia, będziemy obchodzić 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Pragniemy zatem jeszcze raz podziękować Panu Bogu za tak wielkiego naszego rodaka i za jego wspaniały pontyfikat. W tym czasie, kiedy atakowany jest nasz papież, chcemy wyrazić naszą solidarność i obecność w obronie jego osoby i świętości. Zapraszamy wieczorem w Niedzielę Palmową na wieczór modlitewny ze św. Janem Pawłem II do naszej świątyni na godz. 2030. Na ten dzień wywieśmy także przy naszych posesjach flagi papieskie i narodowe.
 10. W czasie rekolekcji są wolne intencje Mszy świętych w poniedziałek, wtorek i środę. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
 11. Zarząd Mazura Karczew zaprasza w najbliższą sobotę o godz. 1500 na otwarcie nowej trybuny oraz mecz piłki nożnej o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Mazurem Karczew a Marcovią Marki.