facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje w ramach renowacji Misji świętych. Msze święte z nauką w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 645, 900, 1600 (dla dzieci), 1800, i 2000. We wtorek od godz. 1000 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie tych osób do zakrystii. Spowiedź dla wszystkich będzie we wtorek i środę podczas Mszy świętych. W środę na zakończenie rekolekcji po Mszy świętej o godz. 900 zostanie poświęcony nowy krzyż postawiony blisko zakrystii. Wykonany on został przez p. Ireneusza Kondeja – wnuka p. Wacława, który był fundatorem pierwszego krzyża. W tym miejscu składamy serdeczne Bóg zapłać p. Ireneuszowi za przygotowanie i wykonanie krzyża.
 2. Przy ołtarzu został wystawiony adwentowy kosz, do którego możemy składać dary na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 3. Od dzisiaj możemy też nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 4. Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych na Msze roratnie odprawiane w Adwencie codzienne oprócz niedziel o godz. 645. Dzieci z lampionami będą tworzyły szpaler przez środek kościoła.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za bezimienną ofiarę na kościół. Bóg zapłać!
 6. Grupa oazowa zaprasza młodzież z klas ósmych oraz ze szkół ponadpodstawowych na spotkanie otwarte w najbliższy czwartek o godz. 19.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 1800 Msza święta w intencji ministrantów, bielanek i grup parafialnych, a po niej poświęcenie dewocjonaliów i wody. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Wyjazd do chorych tylko na zgłoszenia. W sobotę po Mszy świętej wieczornej konferencja, różaniec wynagradzający i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 2000.
 8. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy na warsztaty adwentowe w soboty o godz. 1200 do salki na plebanii.
 9. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sprawie strojów w sobotę 7 grudnia o godz. 1700 w Szkole Podstawowej Nr 2.
 10. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600. Tego dnia przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. Pan organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, codziennie od godz. 10. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców następujących ulic:
  - poniedziałek (28.11) – Podlaska, Brzozowa, Wschodnia, Akacjowa, Jagodne, Krótka,
  - wtorek (29.11) – Leśna, Wierzbowa, Piaski, Ślepa,
  - środa (30.11) – Gołębia, Różana, Ochotników,
  - czwartek (01.12) – Kościelna, Bednarska,
  - piątek (02.12) – Mickiewicza, Kolejkowa, Zakolejkowa, Dojazd, Kościuszki,
  - sobota (03.12) – Boh. Powst. Listopadowego, Lelewela, Wysockiego, Mochnackiego, Prądzyńskiego,