facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj o godz. 1000 odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Dzisiaj też po sumie rozpocznie się dalsza peregrynacja obrazu Matki Bożej Karczewskiej. Mieszkańcy ul. Mickiewicza zabiorą Matkę Bożą do swoich rodzin.
  2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa, które sprawowane są codziennie o godz. 1730.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę złożoną na wywóz śmieci z naszego cmentarza.
  4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 700, 900, 1000 i 1800. Po Mszy świętej o godz. 1000 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Dojazd, drugi na ul. Kościuszki, trzeci przy remizie OSP Karczew, a czwarty ołtarz przy dzwonnicy. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich: nasz chór parafialny, orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, wszystkich parafian i gości. Prosimy, aby dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji. Wszyscy chętni na ten dzień otrzymają przygotowane darmowe śpiewniki.
  5. Spotkanie dla bielanek przed Bożym Ciałem w środę po wieczornej Mszy świętej.
  6. Po Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę codziennie po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  7. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 1600.
  8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1900 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie przygotowania do bierzmowania dla rodziców uczniów obecnych klas ósmych.
  9. Wszystkie dzieci zapraszamy na teatrzyk kukiełkowy o św. Wicie – patronie naszej parafii. Przedstawienie odbędzie się na plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 1400. Wstęp wolny.