świętego Wita
w Karczewie

Teologia sakramentu

Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu świętego; jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem i czynem.

Kandydat do bierzmowania powinien być przygotowany do podjęcia zadania ucznia i świadka Chrystusa we wspólnocie Kościoła oraz w sprawach doczesnych.

Świadek

Świadkiem bierzmowania może być osoba wierząca, która przyjęła już wcześniej bierzmowanie i żyje według zasad wiary katolickiej. Świadkiem nie może być rodzic. Zaleca się, by świadkiem bierzmowania był rodzic chrzestny, choć nie jest to konieczne. Świadek w dniu bierzmowania jest już wyspowiadany i przyjmuje komunię świętą razem z kandydatem.

kontakt w sprawach związanych z bierzmowaniem:

BIEŻĄCE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
GRUPA STARSZA (2020-2022)

Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym odbyło się 26.09.2021.
Kandydatów, którzy chcą kontynuować przygotowanie, a nie przyszli na pierwsze spotkanie, prosimy o osobisty kontakt z ks. Rafałem.

Terminarz spotkań
(Terminy mogą się zmienić. Aktualne informacje są podawane w ogłoszeniach parafialnych).
23 stycznia

Formularz do zapisów na rozmowę rozpoczynającą drugi rok przygotowania:

BIEŻĄCE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
GRUPA MŁODSZA (2021-2023)

Pierwsze spotkanie grupy młodszej odbyło się w niedzielę, 03.10.2021.

Uczniowie klas ósmych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie, a nie byli na pierwszym spotkaniu, mają jeszcze możliwość dołączenia do grupy kandydatów. Powinni jak najszybciej skontaktować się z ks. Rafałem (np. w kancelarii parafialnej we wtorek lub czwartek).

niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy