facebook_page_plugin
Słuchaj Mszy Świętej
Liturgia dnia

 1. Dziś przed kościołem i na naszym cmentarzu kwesta na rzecz hospicjum św. Patryka i hospicjum domowego "Empatia". Uwrażliwiamy rodziców na "świętowanie" hellowen przez dzieci, zabawa niebezpieczna duchowo. Na cmentarzu i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro kancelaria będzie nieczynna.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św.jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 z naszego kościoła wyruszy procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. na nowej części cmentarza przy krzyżu w intencji wszystkich zmarłych. Zachęcamy do licznego i czynnego udziału w Eucharystii, samo chodzenie po cmentarzu i stawianie kwiatów  czy zniczy nie ma takiego znaczenia dla zmarłych jak Eucharystia za nich ofiarowana. Po Mszy św. będą poświęcone pomniki na mogiłach naszych zmarłych. Tego dnia od rana na naszym cmentarzu będzie prowadzona kwesta na remont zabytkowych pomników. Ubiegło roczna kwesta wspomogła renowację figury anioła, która już niedługo wróci na swoje miejsce.
 4. W środę Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy dookoła kościoła procesja z modlitwą za zmarłych. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.45 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
 5. Udziela się odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. Zachęcamy do porządkowania grobów naszych zmarłych, ale też do troski o groby zaniedbane na naszym cmentarzu, uważajmy, by sprzątając groby nie zaśmiecać grobów sąsiednich, jednocześnie informujemy, że na naszym cmentarzu zostały zamontowane dwie nowe pompy. Pamiętajmy, że najważniejsza jest jednak modlitwa i komunia św. za zmarłych.
 7. Przez cały listopad codziennie o godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 8. W czwartek o godz. 16.45 Godzina Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. O godz. 19.00 na nowej plebanii modlitwa uwielbienia Jezusa. Wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę  po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 11. W niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja, po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • KOŚCIÓŁ I POLITYKA - czy Kościół powinien wtrącać się do polityki? - odpowiada abp Marek Jędraszewski.
 • GDY UMIERA PRZYSZŁOŚĆ - dlaczego żałoba po utraconych dzieciach jest wyjątkowo trudna i trzeba ją dobrze przeżyć? - mówi prof. Robert Cieśla.
 • DWA BRATANKI - pomoc Polaków dla Węgrów podczas ich powstania przewyższała nawet to, co ofiarował rząd USA - pisze Krzysztof Ziemiec.


Adres parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. Władysława Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
telefon: 22 780 65 19

Kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku od 1630 do 1800.

W sobotę oraz w dni świąteczne - kancelaria nieczynna.

tel. 22 780 65 19